25-02-2023, 10:28 AM
(25-02-2023, 08:00 AM)debono Wrote: Seems like a good idea, may save a lot if done the way you suggested.................
Do your own mathematics lah! A pack of 10 eggs costs $3 plus so each egg is $0.30 plus lah! Coffeeshop sells you $0.80 per egg lah! A pack of bread costs $3 plus lah! You just take 2 slices only how much leh? Everyday bring your calculator with you to office lah!